تاپ کرک

تاپ کرک

گیاهپزشکی - 3
شنبه 27 شهریور 1400

گیاهپزشکی

پربازدیدترین مطالب

جستجوگر پیشرفته سایت

تبلیغات ویژه

سایت اسکینک دات آی آر

آزمون کاردانی به کارشناسی گیاهپزشکی

آزمون کاردانی به کارشناسی تکنولوژی گیاهپزشکی به مدت 2 سال است که به صورت سراسری در ایران برگزار می شود و سال آینده  (1390) سومین سالی خواهد بود که این کنکور در مرداد ماه برگزار خواهد شد. با توجه به درخواست های برخی از دوستان دو سری از نمونه سوالات مربوط به سال های 1388 و 1389 تهیه شده است که در صورت نیاز می توانید آنها را از طریق پست دریافت نمایند. (تلفن تماس 09354687256)

عناوین مواد امتحانی و تعداد سوالات آزمون ورودی کاردانی به کارشناسی رشته تکنولوژی گیاهپزشکی

فرهنگ و معارف اسلامی 20 سوال

ادبیات فارسی 20 سوال

زبان خارجی(انگلیسی، فرانسه، آلمانی) 20 سوال

حشره شناسی 10 سوال

عوامل بیماری زای گیاهی 10 سوال

گیاهپزشکی گیاهان زراعی 10 سوال

گیاهپزشکی گیاهان باغی 10 سوال

گیاهپزشکی محصولات انباری و خانگی10 سوال

گیاهپزشکی سبزی و صیفی 10 سوال

گیاهپزشکی درختان غیرمثمر و زینتی 10 سوال

جانوران زیان آور در کشاورزی 10 سوال

سم شناسی 10 سوال

زبان انگلیسی تخصصی 10 سوال

جهت مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیرید(درویش زاده 09354687256)

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0


دانلـــــــود پاورپوینت جالب با موضوع درسی از پروانه

دوستان عزیز از این پس می توانید علاوه بر دانلود کتاب و نرم افزار، پاورپوینت های زیبا را نیز به صورت رایگان دانلود کنید. دیدن این پاورپوینت زیبا را به تمامی دوستان توصیه می کنیم. در هنگام دیدن پاورپوینت اسپیکر ها را روشن کنید.

پاورپوینت جالب

لینک دانلود مستقیم

پسورد فایل زیپ:   www.insectology.ir

این مطلب توسط وب سایت حشرات از منظر گیاهپزشکی در دسترس عموم قرار گرفته است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد.

امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 5


بیماری لکه سیاه گلابی

اسم علمی عامل بیماری Venturia pirina Adena ، اسم انگلیسی pearscab می‌باشد. این قارچ برای اولین بار توسط مادام لابیرت در بلغارستان ( 1832) مشاهده شده است همچنین در سال 1840 از فرانسه نیز گزارش شد. لکه سیاه گلابی خیلی شبیه است اما عینا همان قارچ نیست و هر کدام از این دو گونه قارچ محدود به میزبان خود می‌باشند و میزبان خاص خود را دارند. هر دو گونه آسکوسپورهای دو سلولی دارند که یک سلول بزرگتر از دیگر است. در لکه سیاره گلابی سلول بزرگتر در بالا قرار می‌گیرد ولی در لکه سیاه سیب سلول پایین‌تر ، بزرگتر است.

علائم بیماری
لکه سیاه گلابی در روی گلها معمولا محدود به حدود خاصی است. به عنوان مثال در لکه سیاه سیب روی شکوفه‌ها ، دمگل و نهنج حمله می‌کند اما در لکه سیاه گلابی علائم روی گلبرگ نیز دیده شده است. لکه سیاه گلابی روی برگ تشکیل لکه‌های مخملی به رنگ تیره را می‌دهد و تعداد لکه‌های سیاه سیب ، بیشتر از لکه سیاه گلابی می‌باشد. علت این امر احتمالا براق بودن سطح پایین برگ سیب و زرد و خشک شدن برگها می‌باشد. لکه سیاه گلابی روی میوه اغلب یک بیماری جدی است و منجر به دفورمه شدن و ترک خوردن میوه‌ها می‌شود.

ظاهرا علایم بیماری روی نهالها برای مدت چند سال فعال باقی می‌ماند و زمانی که شاخه‌ها 2 تا 3 ساله شد شکافهای طولی و متقاطع در پوست درخت ظاهر می‌شود بطوری که شاخه ظاهرا حالت ورقه‌ورقه به خود می‌گیرد و اغلب تولید کنیدی کاهش می‌یابد و میسلیوم‌ها حالت فشرده به خود می‌گیرند تحت شرایط مطلوب ممکن است پسودوتسیوم در آنها تولید شوند. لکه‌های بیماری روی فلس‌های جوانه نیز مشاهده شده است. قارچ عامل بیماری نه تنها روی شاخه و برگ ، بلکه روی دانه‌های گرده و شکوفه‌ها نیز ظاهر می‌شوند.

انتشار بیماری

پسودوتسیوم در روی برگهای آلوده خزان کرده در طول زمستان تکامل می‌یابد. اما این شاید حالتی از زمستان‌گذرانی باشد که اهمیت کمتری نسبت به لکه سیاه سیب دارد. آسسلامحپورها در زیر فلسهای جوانه‌ها در بهار تشکیل می‌شوند. کنیدی‌ها در لکه سیاه گلابی خیلی نسبت به سرما مقاومت دارند و مقاومت آنها از کنیدی های لکه سیاه سیب خیلی بیشتر است. بنابراین آلودگی اولیه ممکن است از کنیدی‌های زمستان گذرانی کرده در روی میوه‌ها صورت گیرد.

اهمیت

لکه سیاه گلابی مهمترین بیماری قارچی گلابی است اما ضرر و زیان اقتصادی آن مشخصا با توجه به موقعیتهای آب و هوایی و اقلیمی سال به سال تغییر می‌کند. تفکیک کاملا روشنی از نظر آسیب رسانی بین لکه سیاه سیب و لکه سیاه گلابی وجود دارد بطوری که لکه سیاه گلابی برخلاف لکه سیاه سیب بیشتر روی نهال‌ها صدمه می‌زند و روی برگها آثار کمتری دارد.

حساسیت واریته‌ها

واریته‌های گلابی از نظر حساسیت به لکه سیاه گلابی بسیار متنوع هستند و هیچکدام بطور کامل مصونیت ندارند. درجه مقاومت ممکن است توسط فاکتور آب و هوایی تغییر نماید. ضمنا چند نژاد فیزیولوژیک از لکه سیاه گلابی وجود دارد که از نظر نوع میزبان و رشد در محیطهای کشت مصنوعی باهم اختلاف دارند. در آزمایشات تلقیح قارچ عامل بیماری توسط نژادهای مختلف درصد آلودگی در حدود 26.5 - 0.5 متغیر بوده است. بنابراین احتمال آلودگی واریته مقاوم گلابی به هنگام کاشت آنها در نزدیک واریته‌های حساس به بیماری توسط همان قارچ بیشتر می‌گردد.

کنترل

اصول کنترل لکه سیاه گلابی شبیه لکه سیاه سیب می‌باشد، به این ترتیب که انهدام برگهای آلوده و جمع‌آوری و سوزاندن آنها از تشکیل پسودوتیوم و در نتیجه آلودگی اول فصل ممانعت بعمل می‌آورد و نیز سمپاشی درختان در پاییز از تشکیل آنها جلوگیری می‌نماید. ضمنا شاخه‌های مریض را باید قطع نموده و آنها را سوزانید.

از آنجایی که پسودوتیوم ممکن است روی برگهای خزان کرده زمستان‌گذرانی نموده و سیکل بیماری را تکمیل کنند، بنابراین باید این گونه برگها جمع آوری شده و نابود و سوزانده شوند و باید کاملا از جمع آوری و معدوم نمودن این گونه برگها که در پاییز قبل خزان نموده‌اند اطمینان کافی حاصل نمود. جوانه‌ها و شاخه‌های بیماری باید بریده شده و نابود شوند. پاشیدن سموم مسی روی شاخه‌ها ممکن است از اسپورزایی ، روی پوستولهای باقی مانده جلوگیری نماید.

هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد.

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0


دانلود دیکشنری گیاهشناسی

با توجه به پیشرفت روز افزون علم گیاهشناسی، نیاز دانشجویان به کتابهای تخصصی بیشتر می شود. کتاب دیکشنری گیاهشناسی با داشتن بیش از ۱۷۰ صفحه مرجعی مناسب برای دانشجویان رشته های کشاورزی خصوصا باغبانی می باشد.این کتاب توسط وب سایت حشرات از منظر گیاهپزشکی در دسترس عموم قرار می گیرد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد.

دیکشنری گیاهشناسی

دانلود کتاب با لینک مستقیم

پسورد فایل زیپ:   www.insectology.ir

از اینکه با نظرات سودمند خود ما را یاری می دهید متشکریم

امتیاز : نتیجه : 1 امتیاز توسط 1 نفر مجموع امتیاز : 5


قسمت ششم مستند BBC Life با کیفیت HD و لینک مستقیم

مستند حیات، قسمت ششم : حشرات - Life : Insects

"Life" یک مجموعه ی مستند حیات وحش ساخت شبکه ی BBC است که از شبکه ی BBC:One و شبکه BBC: HD  پخش شده است.
این مجموعه ی با شکوه، نگاهی کلی به استراتژی‌ها و تلاش‌های جانداران در تنازع برای بقا دارد. تلاش برای شکار کردن و شکار نشدن، تصاویری بسیار مهیج و زیبا از صحنه های شکار جانداران، جنگیدن برای زنده ماندن در شرایطی طاقت فرسا، تلاشی که چارلز داروین از آن به عنوان مبارزه برای وجود نام می برد. در این مجموعه نیز از تکنولوژی بسیار پیشرفته فیلمبرداری استفاده شده است که برای اولین بار در Planet Earth به کارگیری شده بود، علاوه بر این در این مجموعه از تکنیک های منحصر به فردی استفاده شد تا تصاویری متفاوت و بسیار واقعی را به مخاطب خود نشان دهند . تکنیک هایی مثل فیلمبرداری ثابت با هلیکوپتر، حس پرواز در کنار پروانه ها و کارهایی که اجازه می داد تا در کنار جانورانی از جمله گوزن شمالی به فیلمبرداری از آنها بپردازند و به نوعی جزئی از محیط جانوران شوند. در این مجموعه از دوربین های پر قدرتی که امکان تصویر برداری تا ۸۰۰۰ فریم در ثانیه را دارند، استفاده شده است که این قابلیت نیز در شکار صحنه های جذاب شکار که تا کنون دیده نشده اند خیلی مفید و موثر بود.

قسمت ششم از این مجموعه وارد دنیای اعجاب انگیز حشرات می شود. فراوان ترین موجودات روی زمین هستند؛ حشرات را می توان بزرگترین گروه از بند پایان دانست که تا کنون حدود یک میلیون گونه از آنها کشف شده است و روز به روز بر تعداد آنها افزوده می شود. حشرات یا شش پایان ساکن خشکی هستند و بعضی بطور ثانویه آبزی شده‌اند. سر ۶ قطعه وسینه ۳ قطعه است که معمولا دارای ۳ جفت پا و دو جفت بال است. شکم اصولا ۱۱ قطعه بدون زواید حرکتی دارد. چشمها مرکب و ساده‌اند.
نام انگلیسی: British Broadcasting Corporation (BBC) | Life - Insects
نام فارسی: بی بی سی | حیات - حشرات
زبان: English
تاریخ انتشار: 16 November 2009
کیفیت ویدئو: HD
فرمت ویدئو: MKV | 1280x720 | X264 | 25fps
فرمت صدا: AAC | 48KHz


http://www.rapidfilm.ir/img/download.gif
دانلود با لینک مستقیم - حجم 1.45 گیگابایت

http://www.rapidfilm.ir/img/download.gif دانلود زیرنویس فارسی


http://www.rapidfilm.ir/img/source.gif منبع :www.rapidfilm.ir

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0


دانلود کتاب مبانی باغبانی Basics of Horticulture


Horticultural crops play a unique role in India’s economy by improving the income of the rural people. Cultivation of these crops is labour intensive and as such they generate lot of employment opportunities for the rural population. Fruits and vegetables are also rich source of vitamins, minerals, proteins, carbohydrates, etc. which are essential in human nutrition. Hence, these are referred to as protective foods and assumed great importance as nutritional security of the people. Thus, cultivation of horticultural crops plays a vital role in the prosperity of a nation and is directly linked with the health and happiness of the people. The present book attempts to provide all fundamental aspects of horticulture. After the introductory chapter, it discusses systematically the topics like anatomy and morphology of crops, plant nutrition, soil fertility, methods of plant propagation, various horticultural practices, etc. Not only that, the state of the art developments in areas like establishment and management of gardens; weed, pest and disease management; harvesting and packaging of horticultural products; horticultural marketing trends, etc; have also been reviewed in the book. By reading this book, students will learn how and why plants grow and develop and sailed.

Content • Introduction to Horticulture • Plant Anatomy and Morphology • Basics of Plant Nutrition • Soil Fertility and Crop Production • Plant Propagation • Planting and Transplaning • Pruning of Plants • Vegetable Gardening • Horticultural Practices • Nursery Management • Weed Control • Pest Management • Harvesting of Horticultural Products • Packing of Horticultural Products • Horticultural Marketing


لینک دانلود از غیر مستقیم از سرور ifile

password: gigapedia.com

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0


دانلود رایگان کتاب Insectopedia

از جمله کتاب های مفید حشره شناسی می توان به کتاب Insectoprdia اشاره نمود که توسط Hugh Raffles در ۳۶۰ صفحه تنظیم شده است.این کتاب هم اکنون در سایت آمازون به مبلغ ۲۰دلار به فروش می رسد.

کتاب گیاهپزشکی

لینک دانلود مستقیم کتاب

پسورد فایل زیپ:   www.insectology.ir

لینک کتاب در سایت آمازون

این کتاب توسط وب سایت حشرات از منظر گیاهپزشکی در دسترس عموم قرار می گیرد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد.

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0


دانلود کتاب اصول بیوشیمی لنینجر - Lehninger Principles of BiochemistryThis text was required for all three of the biochemistry classes I took as an undergraduate student, and it never let me down. It contains a positively HUGE amount of information, which Nelson and Cox have somehow managed to digest and present for the layperson in a way that is both engaging and understandable. The writing style is superb, and the visual aids are numerous and of exceptionally high quality.

 لینک دانلود غیرمستقیم

password: library.nu

درصورتیکه در دانلود کتاب مشکل دارید با ما تماس بگیرید 09354687256

کلید واژه:

دانلود کتاب بیوشیمی- دانلود کتاب بیوشیمی لنینگر- دانلود کتاب شیمی آلی- دانلود کتاب اصول مبانی شیمی لنینجر- دانلود کتابهای شیمی- دانلود کتاب شیمی جان مک موری- دانلود

امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 19


دانلود کتاب شیمی آلی جان مک کوری- Organic Chemistry, 7th Edition John E. McMurry


Organic Chemistry 7th Edition Solutions Manual and Study Guide by John McMurry Satisfaction guaranteed. Files are Checked before upload. All are good and pure! ISBN-10: 0495112585 / 0495112682 ISBN-13: 9780495112587 / 9780495112686 Publisher: Thomson Learning College BY: John McMurry This Solutions Manual and Study Guide accompanies Organic Chemistry 7th Edition, by John McMurry. It contains complete worked solutions to every exercise in the main textbook that are provided with hints and complete answers. Solutions are provided for all chapters and problems in the textbook including even and odd numbered. They also show the steps or "work done" to complete the problem. Having this solution manual will allow you to double check your own answers, complete your homework assignments faster and more accurately, and save you a lot of time and stress. File Includes: 1) COMPLETE Solutions Manual and Study Guide TO ALL QUESTIONS (All Chapters, ODDS & EVENS)

لینک دانلود غیرمستقیم از مدیا فایر

password: ebooksclub.org

درصورتیکه در دانلود کتاب مشکل دارید با ما تماس بگیرید 09354687256

کلیدواژه

دانلود کتاب شیمی آلی جان مک موری- دانلو کتاب های شیمی آلی - جان مک موری - دانلود کتاب شیمی

امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 46


معرفی کتاب اصول پویایی جمعیت و کاربرد آنها

ترجمه: دکتر حسین الهیاری و مهندس سمیه فتاح الحسینی

کتاب اصول پویایی جمعیت و کاربرد آنها، توسط دکتر آلن اندر بریمن استاد دانشگاه واشنگتن به رشته تحریر درآمده است. وی دانش آموخته دوره دکتری حشره شناسی دانشگاه کالیفرنیا می باشد.این کتاب در سال 1389 به همت دکتر حسین الهیاری و مهندس سمیه فتاح الحسینی ترجمه شده است. این کتاب مرجع بسیار مناسبی برای دانشجویان دوره های کارشناسی ارشد و دکتری گیاهپزشکی می باشد.

دکتر الهیاری

دانلود رایگان فهرست مطالب کتاب

مشاهده جلد کتاب با اندازه بزرگ

پخش و فروش: خیابان کارگر شمالی- خیابان شهید فرشی مقدم- انتشارات دانشگاه تهران-88012078

کلیدواژه: دکتر حسین الهیاری - گروه گیاهپزشکی دانشگاه تهران - کتاب اصول پویایی جمعیت و کاربرد آنها

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0


ليست صفحات

تعداد صفحات : 17


تبلیغات

  Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز

ورود کاربران


عضويت سريع

  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  موبایل :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی :
   
  کد امنیتی
   
  بارگزاری مجدد

درباره ما

  گیاهپزشکی
  وبلاگ گیاهپزشکی

آمار کلی سایت

  آمار مطالب آمار مطالب
  کل مطالب کل مطالب : 165
  کل نظرات کل نظرات : 54
  آمار کاربران آمار کاربران
  افراد آنلاین افراد آنلاین : 1
  تعداد اعضا تعداد اعضا : 30

  آمار بازدید آمار بازدید
  بازدید امروز بازدید امروز : 57
  باردید دیروز باردید دیروز : 2
  ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 0
  ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 0
  بازدید هفته بازدید هفته : 111
  بازدید ماه بازدید ماه : 237
  بازدید سال بازدید سال : 2,323
  بازدید کلی بازدید کلی : 103,195

  اطلاعات شما اطلاعات شما
  آِ ی پیآِ ی پی : 3.236.13.53
  مرورگر مرورگر :
  سیستم عامل سیستم عامل :